Qishloq xo‘jaligi yerlarini ajratishning yangi tizimi joriy qilindi
- Yer ajratish jarayonining shaffofligini ta’minlash, barcha uchun teng imkoniyat yaratish hamda bozor tamoyillariga asoslangan tartibni yanada takomillashtirish maqsadida, shuningdek, qishloq xo‘jaligi sohasiga investitsiyalarni keng jalb qilish orqali pax
- Mamlakatimizda sud-huquq tizimida amalga oshirilayotgan izchil islohotlar zamirida “Inson qadri uchun” tamoyili asosida shaxsning huquq va erkinliklarini himoya qilish kafolatini kuchaytirish ya’ni, insonlarni sud-huquq tizimiga bo‘lgan ishonchini mustahk
BOLALARNI MAJBURIY MЕHNATGA JALB ETISH – BU JINOYAT
- Bugungi kunda mamlakatimizda inson huquqlari sohasidagi islohotlar yangi bosqichga chiqdi. Xususan,  majburiy mehnat va bolalar mehnatini tugatish bo‘yicha samarali ishlar amalga oshirilmoqda.
Ayronko‘l mahallasida huquqiy maslahat kuni tashkil etildi
- Qo‘shko‘pir tumani "Inson" ixtisoslashtirilgan kompleks markazining huquqiy masalalarda ekspert maslahatchi bosh mutaxassisi Sh.S. Qurbonboyev hamda Ijtimoiy to‘lovlar shoʻbasi mudiri D. Sa’dullayev "Ayronko‘l" mahallasi aholisiga "Huquqiy maslahat" kunin
Сана: Февраль 20, 2025
Qo‘shko‘pir tumani fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashining navbatdagi konferensiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
- Qo‘shko‘pir tumani fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashining navbatdagi konferensiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.  Bugun, 20-fevral kuni bo‘lib o‘tgan konferensiya yig‘ilishida Qo‘shko‘pir tumani hokimi o‘rinbosari O.Hajimov, Viloyat
Sayyor qabul savollaringizga javob, muammolaringizga yechim demakdir!
- Aholi murojaatlariga o‘z vaqtida va samarali yechim topish, fuqarolar bilan bevosita muloqot qilish, ularning hayotiy muammolarini joyida hal etish maqsadida Qo‘shko‘pir tumanida muntazam ravishda sayyor qabullar tashkil etilmoqda.